LIGHTtalks

LIGHTtalks: Careers in Photonics

"LIGHTtalks: Careers in Photonics" konferencia a BME-n

A Műszaki Egyetemen egy mini-konferenciát szerveztünk középiskolás diákoknak és BSC egyetemistáknak az alkalmazott fizika, elsősorban az optika népszerűsítésére. A konferencia 2015 november 17-én délután került megrendezésre, a Műszaki Egyetem F29 termében, célja pedig az volt, hogy minél több, a természettudományok és elsősorban a fizika iránt érdeklődő diáknak mutassuk be az optikában, fotonikában rejlő érdekes szakmai lehetőségeket. Egyúttal a pályaválasztásban is szerettük volna motiválni őket. Az eseményen fiatal, egykori diákjaink mutatkoztak be, és mesélték el sikeres életpályájukat egy kötetlen beszélgetés keretében. A konferenciát a BME Atomfizika Tanszék és az Eötvös Loránd Fizikai Társulat szervezte, a Fény Nemzetközi Éve alkalmából.

Ellátogatott hozzánk az épülő szegedi ELI "szuperlézer" központ csapata is, akik a tudomány élvonalába tartozó infrastruktúra fejlesztésének érdekességeiről meséltek nekünk.

Light2015BannerS2.jpg

Egykori diákjaink, akik bemutatkoztak az eseményen:

Reményi Judit (GE Healthcare, HU)

Várallyay Zoltán (ELI, HU)

Karner Máté (Panasonic, GER)

Játékos Balázs (Bosch, HU)

Fülep Csilla (BME, MEDICONTUR, HU)

Szanda István (Bartec, UK)

Basa Peter (Semilab, HU)

Zsigmond Szilárd (Alcatel-Lucent, USA)

Negyedi Milán (HighFinesse, GER)

Nagy Zsolt (Holografika, HU)

Nyakas Péter (FETI, HU)

Veress Máté (Femtonics, HU)

Nekik ezúton is köszönjük a részvételt, és sok sikert kívánunk a karrierjük további sikeres alakulásához!

Köszöntőt mond Dr. Koppa Pál, az Atomfizika Tanszék tanszékvezetője. (fotó: Takács Ildikó, bme.hu)

Egykori diákunk, Játékos Balázs előadása. Balázs jelenleg a Bosch Magyarország Kft. fejlesztőmérnöke. (fotó: Takács Ildikó, bme.hu)

A nézők érdeklődéssel figyeltek. (fotó: Takács Ildikó, bme.hu)

Fülep Csilla előadása a látásvizsgálatokról. (fotó: Takács Ildikó, bme.hu)